Czy można wysłać kota w paczce?
Dodano: Wednesday, 15 November 2023 o 10:51
Co możemy zrobić w sytuacji, gdy o transport zwierzęcia z jakiegoś powodu nie możemy zadbać sami? O czym należy pamiętać zlecając przewóz pupila?
1. Firmy kurierskie w zdecydowanej większości nie zezwalają na transport żywego inwentarza za ich pośrednictwem. Z jednym wyjątkiem - firmy Pocztex, która dopuszcza nadawanie żywych zwierząt, a także roślin w ramach serwisu POCZTEX NA DZIŚ: MIEJSKI SUPER, MIEJSKI SUPER POBRANIE, MIEJSKI,MIEJSKI POBRANIE (z wyłączeniem doręczenia na skrzynkę pocztową i poste restante)- doręczanych wyłącznie w dniu ich nadania z zachowaniem godzin granicznych nadania, oraz w serwisie POCZTEX BEZPOŚREDNI(wyłącznie z usługą komplementarną "traktowanie przesyłki jako chronionej").
Za zapewnienie właściwych warunków gwarantujących bezpieczne przemieszczanie danego gatunku, adekwatnych do czasu wykonywania usługi - odpowiada nadawca tego rodzaju przesyłki- zobowiązany jest umieścić wewnątrz naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, spód opakowania pokryć materiałem chłonącym wilgoć itd.
Maksymalne wymiary paczki pocztowej przyjmowanej na warunkach szczególnych wynoszą 3 000 mm dla sumy długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1 500 mm. Maksymalna masa takiej paczki pocztowej wynosi 30 kg.
2. Możliwe jest wysyłać zwierzę przesyłką konduktorską.
Taki sposób często oferują hodowcy, którzy wystawiają swoje zwierzęta na sprzedaż w sklepie internetowym. Szczegóły zamówienia ustalane są zwykle w tym wypadku telefonicznie lub drogą elektroniczną z daną firmą. Sklep internetowy nie ponosi odpowiedzialności za wysyłane zwierzęta.
3. Istnieją też firmy (zwykle te same, które zajmują się przeprowadzkami "od drzwi do drzwi") profesjonalnie transportujące psy, koty, gryzonie, ptaki i inne.
Podstawowym wymogiem w tej usłudze jest posiadanie niezbędnych dokumentów czworonoga przez właściciela lub opiekuna, a także obecność opiekuna podczas transportu.
Ważna informacja dla właścicieli psów, kotów i fretek: przy przekraczaniu granicy zwierzaki te muszą mieć swój osobisty paszport!
Taki dokument to jeden z wymogów Unii Europejskiej, a mogą go uzyskać tylko czworonogi z numerem identyfikacyjnym (wytatuowanym, bądź w postaci mikroczipu wszepionego pod skórę), który nadaje się przy rejestracji zwierzęcia.
Komentarzy (0)
Dodaj swoją opinię